2012. július 27., péntek

Hawaii ing

Mindenki számára ismert a rikító színű, virágmintás hawaii ing, vagy ahogyan itt hívják, aloha ing. Valószínűleg a világ minden táján furcsán néznek az emberre, ha ilyet hord, de itt Hawaiin ez teljesen hétköznapi viseletnek számít, sőt mivel a trópusi klímán nem éppen praktikus viselet az öltöny és a nyakkendő, így a hivatalokban és az üzleti világban is teljesen elfogadott a viselése.
A boltok tele vannak a mindenféle színű és mintájú, többnyire a Távol-Keleten gyártott ingekkel, de azért találni Hawaiin készült ingeket is. Ha pedig valakinek nem felelne meg a „kommersz” ingek kínálata, akkor léteznek speciális, ritkább darabok is, melyek többnyire nem csak a ritkábban látott mintázatukról ismertek, hanem a minőségibb anyaghasználat is jellemző rájuk. Ilyen ritkább darabok az ún. Magnum Edition ingek is, amilyeneket Thomas Magnum hordott a kultikus sorozatban. Ezen ingek beszerzése azonban nem olyan egyszerű, ritkán találhatók meg a boltok kínálatában. Nekem például több hónapomba került, mire sikerült rábukkannom egy vörös színű Jungle Bird (dzsungel madár) nevezetű típusra, amilyet Magnum a legtöbbször hordott a filmben. Most, hogy ez végre sikerült, már csak a Ferrari és a tengerparti villa hiányzik, de attól tartok, ez egy kicsit tovább fog tartani





















 Íme, a Magnum főcíme az első szezonból, a későbbi, jobban ismert főcím pedig itt látható.

2012. július 12., csütörtök

Filmforgatás

A mai napon az Egyetem környékén forgatták a Hawaii Five-O című sorozat egyes jeleneteit. Amikor Gabi értesített a hírről, én gyorsan összepakoltam a fotófelszerelésemet és úgy döntöttem, hogy rövid időre kipróbálom, milyen is egy paparazzo élete.
Miután megérkeztem, vérbeli paparazzohoz méltatlanul megkérdeztem, hogy szabad-e fotózni. A fényképezőgép ekkor még a táskában pihent, így megkaptam az engedélyt, hogy távolról fotózhatok. Amikor azonban elővettem a teleobjektívemet, már nem voltak olyan kedélyesek. Ugyan ezután sem tiltották meg a fotózást, de egy fickó állandóan követett és próbált közém és a színészek közé állni. Az alábbi képeken látható, hogy inkább kevesebb, mint több sikerrel, vagy úgy is mondhatnám, hogy jó paparazzo voltam. Némi idő elteltével, persze csak miután mind a négy főszereplőről sikerült képet készítenem, inkább eltettem a felszerelést és csak figyeltem a forgatást. Egy rövid jelenetet a kis kompakt gépemmel még sikerült is felvennem. A sztori szerint egy autós üldözés utáni baleset helyszínére érkezik meg a csapat, amikor a bűnözők elkezdenek tüzelni rájuk. A kezem kicsit megremegett, amikor megszólaltak a géppuskák, pedig előre jelezték, hogy puskaropogás is lesz. Ezt a kb. 1 perces jelenetet egyébként háromszor vették fel egy óra leforgása alatt, a maradék időben a színészek az árnyékban pihentek. Baromi unalmas munka lehet a színészet...


2012. július 11., szerda

Hawaii nyár

Javában tart a hawaii nyár. Hawaiin mindössze két évszak van, az esős(ebb) tél, ami októbertől áprilisig tart és az év többi részében a száraz nyár. Persze nyáron is szokott esni az eső, különösképpen idén, ami a helyiek szerint a szokásosnál jóval csapadékosabb év, de azért ritkábban esik, mint télen. A hőmérséklet nyáron általában 27-28 °C körül alakul, ami néhány fokkal magasabb csak, mint a téli átlaghőmérséklet. A Csendes-óceán kiegyenlítő hatásának köszönhetően itt nem jellemző a kánikula, ritkán kúszik 30 °C fölé a hőmérő higanyszála.

2012. július 5., csütörtök

Aloha torony

A július 4-ei ünnepségeken ugyan nem vettünk részt, de egy kis biciklitúrát azért bevállaltunk a délelőtt folyamán és megnéztük az Aloha Towert (Aloha torony). Ez a torony 1926-ban épült és akkoriban a legmagasabb épület volt Honoluluban. A torony a kikötőben található és korábban ez üdvözölte a szigetre érkezőket. A helyiek itt gyűltek össze és az érkezők számára a híres hawaii virágfüzérrel (lei) kedveskedtek.

2012. július 4., szerda

A Függetlenség Napja

Ma ünnepli az Egyesült Államok a Függetlenség Napját. Ez kétségkívül a legfontosabb amerikai nemzeti ünnep, hiszen azt is mondhatjuk, hogy ez az USA születésnapja. 1776-ban ugyanis ezen a napon hirdették ki Philadelphiában a Függetlenségi Nyilatkozatot, amelyben az ország kinyilvánította függetlenségét a Brit Birodalomtól.
A július 4-ei ünneplés felvonulásokkal és főleg családi barbecue partikkal történik, este pedig az elengedhetetlen tűzijátékkal. A nagy tömegre való tekintettel, mi inkább kihagytuk az ünnepségeket. 2010-ben azonban, amikor Kamilla barátnőm meglátogatott minket, megnéztük Philadelphiában a Szabadság Csarnokát, ahol megtörtént a Nyilatkozat kihirdetése, melynek során a torony harangja is megkondult, amit azóta a Szabadság Harangjának neveznek.